Hrejivé slová

Hrejivé slová

Po premiére (11.3) sme mali pauzu behom ktorej nám naša milovaná režisérka uštedrila pár na ❤ hrejivých slov. 

Drahí moji divadelníci,
Dnes ráno o pol piatej som sa zobudila s melódiou a textom- Príde chvíľa pre každého z nás… Je úplne jasné o akú chvíľu ide, no aj o tej včerajšej divadelnej sa dá povedať, že prišla pre každého z nás. Pre vás, pre mňa, pre celý náš skvelý tím a dovolím si smelo tvrdiť, že i pre divákov. Dnes by sme mali mnohí čo povedať k včerajšiemu dňu, a keďže sa uvidíme všetci spolu až (alebo už 🙂) o dva týždne, využívam túto možnosť prihovoriť sa vám s internetového éteru.
Chcem sa vám všetkým poďakovať za výbornú spoluprácu, nadšenie, radosť, energiu, chápavosť, disciplínu a tvorivosť. Bolo veľmi cítiť, ako ste sa vložili do svojej úlohy, tej viditeľnej i neviditeľnej. A práve preto sa podarilo vyskladať krásnu mozaiku, v ktorej má každý jeden z vás dôležito-pestré miesto.
Na premiére sa mi podarilo vymeniť osvetľovačské kreslo za divácke, vďaka výborným osvetľovačom, ktorí fungovali už na prvom predstavení samostatne. A práve preto som si vychutnala premiéru a mohla zažiť to zvláštne prepojenie divákov s javiskom. Veľmi vám všetci fandili, boli vnímaví a myslím, že mnohí odchádzali domov nielen s príjemným umeleckým, ale i vnútorným zážitkom, čo bolo vidieť po oboch predstaveniach. Ani sa im nechcelo ísť domov. Z každej strany som počula iba chválu, uznanie, veľké poďakovanie, ktoré patrí predovšetkým vám. Bolo by skvelé dať dokopy všetky tie radostné smsky, ktoré zaplavili môj a určite aj vaše mobilné telefóny. Domáci divadelníci boli tiež milo prekvapení na akej úrovni bol vyskladaný príbeh a ako výborne všetko fungovalo.
Na večernom predstavení som postupne stretla všetkých hlavných predstaviteľov od Pilátovej ženy až po Sergeja. Zhodli sa na jednom: „Latka sa zdvihla o dve triedy!“ a dávam im za pravdu. Máme naozaj krásne predstavenie. Teším sa, že kvapky potu a obetovaný čas počas náročných skúšok a nácvikov nebol zbytočný, ba práve naopak.
A určite nezabudnime poďakovať najmä nášmu dobrotivému Bohu, pretože On splní každé prianie, ktoré nás vedie k pravej láske, aj to divadelné.
Jacques Fesch, oroduj za nás!

S láskou
Vaša sr. Mária Marthe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *